Flep yöntemi sonrası


flep-yontemi-sonrasiEn popüler himenoplasti metodu olan kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği ve zar dikimi sonrası süreçleri masaya yatırmadan önce bu konuda hastalarımızdan gelen birçok soruyada cevap verdiğimizi hatırlatırım, mesela, flep yöntemi yaptıranlar nasıl davranmalıdırlar, flep yöntemi videolarını nerden izleyebilirim, flep yöntemi nasıl yapılır, kolaymıdır, uzun sürer mi, flep yöntemi kesin sonuç verirmi, gerdekte kanama garantisi veriyormusunuz, flep yöntemi sonrası ilaç veriyormusunuz, flep yönteminden sonra dikkat edilmesi gerekenler özetle hangileridir, İstanbul’da 2016 flep yöntemi fiyatı nekadardır, kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde evlilikten birkaç gün önce kontrol zorunlumudur, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır, kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ve kızlık zarı kanaması nasıldır ? şeklinde gelen binlerce benzer soruyu yanıtsız bırakmıyoruz.

Flep yöntemi sonrası birçok hasta anlattığımız bakım detaylarını unutuyor ve yeniden bizi arayarak flep yöntemi sonrası nelere dikkat etmem lazım hocam diye soruyor, aslında fazla bir karmaşık durum yok. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi vajina girişine kızlık zarı bölgesine uygulanır, vajina yan duvarlarından karşılıklı olarak kaldırılan flep tabakaları orta hatta dikilir ve 2 haftalık iyileşme sürecinsen sonra dikiş izleri silinir ve orijinal kızlık zarı haline gelir. Operasyon sonrası dikişlere sürmek için antiseptik solusyon veriyoruz, kendiniz ilk 14 gün sürebilirsiniz, ayrıca ilk bir hafta ağızdan günde bir kez antibiyotik hap veriyoruz. Flep yönteminden sonra ilk 2 hafta denize ve havuza girmeyiniz, banyonuzuda 2 hafta içinde ayakta duş olarak yapınız. İş hayatınıza dikim yapılan gün dahil olmak üzere devam edebilirsiniz. Sadece aşırı bacak açmayı gerektiren egzersizlerden ilk haftalarda kaçınmak lazım. Flep yöntemi sonrası 2 haftada dikişler iyileşir, ameliyat iplikleri eriyerek yok olur. 4. haftadan sonra kızlık zarı orijinal hale gelir, dikiş izleri silinir ve artık gerdek gecesi gibi bir cinsel aktiviteye bir bakire olarak katılabilirsiniz. Bakire bayanlarda olduğu gibi sadece ilk birleşmede kızlık zarı kanı gelecektir, takip eden birleşmelerde yani daha sonrasında kanama olmaz.

Kızlık zarı dikimi

Günümüz modern jinekolojisinde himenoplasti denilince artık akla flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi geliyor. Bunun sebebi eski zamanlardan beri bilinen geçici kızlık zarı diktirme ameliyatındaki zaman sorununun kalıcı kızlık zarı diktirdiğinizde ortadan kalmasıdır. Yani bekaret zarınızı kalıcı olarak tamir ettirdiğinizde cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zamanınız oluyor, aynı gerçek bakirelikte olduğu gibi. İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemize kızlık zarı dikimi operasyonu için başvuran hastaların %90 kadarı kalıcı kızlık zarı onarımı taleb ediyorlar ve bunlarında yaklaşık yarısı aynı senasta vajina daraltma ameliyatınıda eklettiriyorlar. Unutmayın kalıcı zar dikimi yaptırdığınızda düğünden birkaç gün önce kontrole çağırmak yoktur, 10 sene sonra bile gerdeğe girseniz bakirelerde olduğu gibi kızlık zarı kanaması olacaktır.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Bakirelik günlerinize geri dönme konusunda karar verdiğinizde ikinci adımda aklınıza takılan kızlık zarı dikimi fiyatları olacaktır. Ama rahat olun flep yöntemi maliyetleri herkesin ulaşabileceği seviyelerdedir, parasal değerleri direkt olarak buraya yazamıyorum ama İstanbul Avrupa yakasındaki muayenehanemizi telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden ulaşarak 2016 ücret listemizi isteyebilirsiniz. Bu listede geçici zar dikimi, kalıcı flep yöntemi, vajinada daraltmalı kalıcı dikim, labioplasti ( sarkan dudakların küçüktülmesi ) , 2li kombine, 3lü kombine ameliyatlar ve kızlık zarı muayenesi ücretlerini en güncel hali ile bulabilirsiniz, nakit ödemelerde indirim isteme hakkınız var, ayrıca öğrencilerede özel indirimler söz konusu, üniversite yıllarımızı unutmadık 🙂 yapılan tüm işlemlerin full gizli tutulduğunuda ekleyelim ve diğer bahse geçelim.

Flep yöntemi

Eğer kızlık zarı diktirecekseniz size şiddetle tavsiyem flep yöntemi olacaktır. Olayınız çok acil değil ise yani birkaç gün içinde ilişkiye girmek zorunda değilseniz gerdek gecesine 1 ay, birkaç ay, bir sene, birkaç sene, 10 sene veya daha uzun bir zaman varsa bakireliğe en yakın metod olarak kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi en iyi seçim olacaktır. Kalıcı zar dikiminde vajina girişindeki kızlık zarı bölgesinde ince bir tabaka mukoza kaldırılır ve orta hatta birbirine dikilir böylece anatomiye ve fizyolojiye uygun biçimde yeni bir kızlık zarı teşekkül eder, 2 haftada dikişler iyileşir 4 haftada artık herşeye hazırdır.

Kızlık zarı muayenesi

Kızlık zarı dikimi ameliyatına başlamadan önce aynı senasta mutlaka kızlık zarı muayenesi yaparız, vajina giriş açıklığı, kızlık zarı yerleşimi ve tüm kişiye özel anatomik varyasyonlar dikkate alınarak flep yöntemi operasyonu yaparız, böylece kişiye özel bir kızlık zarı ortaya çıkar. Kızlık testi sonucuna bakarak, hatta bayanın kilo durumunu bile göz önüne alarak flep kalınlığını ayarlıyoruz, amacımız gerçek bakireliğe en yakın tabloyu tesis etmektir. Ayrıca sürtünme, vajinaya parmak sokma, mastürbasyonla kızlık zarı bozulma şüphelerindede kızlık zarı muayenesi yaparak durumu kesinleştirmek ve en önemlisi gerdekte kızlık zarı kanı gelip gelmeyeceğini hastaya net olarak söylemek gerekir. Yoksa fikren ortada kalmış bayanlar evlenince kızlık kanı gelirmi gelmezmi ikilemi içinde depresyona girebilirler. İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizde kızlıkzarı muayenesi fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için arayın veya WhatsApp’tan yazın.

Kızlık zarı kanaması

Bekaret zarı tamiri yapmamızda en önemli sebep bakireliğe geri dönüş dolayısı ile gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasının garanti altına alınmasıdır. Hiç ilişkiye girmemiş bayanlarda karşı cinsle yakınlaşmalarda çok sık rastlanan sürtünme durumlarında aktivite abartılırsa kızlık zarı kanaması ortaya çıkar, birkaç damla gibi az miktarda kızlık kanı geldiği zaman bu yine aynı bol miktarda kanamada olduğu gibi kızlık zarının bozulduğunu gösterir ve ileride gerdeğe girdiğinizde kanama olmayacaktır, tabi kızlık zarı dikimi yaptırırsanız gerdek garanti olur.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Tam birleşme ile gerçekleşen cinsel münahasebetlerde bekaretin bozulduğu konusunda şüphe yoktur, bu durumda az veya çok kızlık zarı kanı gelir veya hiç gelmez, hatta kızlık zarı esnek olabilir ama penis vajinaya girdi ise kızlık zarı mutlaka bozulur, esnek zarlarda içten ayrışma olur kanama olmaz ama sonuçta dikkatli bir jinekolog zardaki hasarı tespit eder. Bunların dışında sürtünme, mastürbasyon ve parmakla kızlık zarı bozulma ihtmallerrine karşılık kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu akla gelir. Öncelikle kızlık kanı bir damla veya daha büyük miktarda geldi ise %80 ihtimalle kızlık zarı bozulmuştur, ayrıca hiç kan gelmese bile tam birleşmeli cinsel ilişkidede bekaretin sağlam kalmayacağı açıkıtır. Tüm bu ihtimalleri kesinleştirmek için kızlık zarı muayenesi yapılır.

Flep yöntemi yaptıranlar

Hergün birçok hasta kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırıyor, flep yöntemi yaptıranlar nelere dikkat etmelidirler gibi aklınıza gelebilecek soruları peşinen yanıtlayalım isterseniz, flep yöntemi sonrası ilk 2 hafta boyunca günde bir kez dikişlere vereceğimiz antiseptik solosyonu sürmeniz gerekiyor, 2 hafta içinde denize ve havuza girmeyin, banyonuzu ayakta duş olarak yapın. ilk 4 hafta esneme ve jinnastik haraketlerinden aşırı bacak açmayı gerektirenleri yapmayın. Flep yaptırmış olmak adet düzeninizi bozmaz, ayrıca det kanı dikişlere zarar vermez merak etmeyin. Flep yaptıranlar operasyondan 1 ay sonra cinsel ilişkiye hazır olurlar ve isterlerse aynı gerçek bakirelerde olduğu gibi yıllar sonrada evlenebilirler , gerdekte kan gelecektir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Flep metodu aslında kalıcı kızlık zarı dikimi için kullanılan teknik bir addır. Bakirelik zarını orijinaline uygun olarak sonsuz süreli tamir etme müdahalesine kalıcı kızlık zarı dikimi denir. Eski tarihi metod olan geçici kızlık zarı dikimine en büyük üstünlüğü gerdeğe girmek için kazanılan sonsuz zamandır. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırabilmek için bir ön şart yoktur, zarınız yıllar öncede yırtılmış olsa, sayısız cinsel birliktelikte yaşamış olsanız, üstüne defalarca kürtajda olsanız, hatta daha önce kızlık zarı dikimi yaptırıp ilişkiye girerek bozdurmuşta olsanız, yani her durumda kalıcı kızlık zarı dikimi yapabiliyoruz.

f284e-turgay-karakaya-248x300Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp Haritada Konum ve Adres
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, Bakırköy meydana çok yakınız ) Muayenehane Resimleri
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )
http://www.Twitter.com/jinekologdr
http://www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

32 Replies to “Flep yöntemi sonrası”

 1. Hocam merhaba, ben kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıralı 3 hafta oluyor ama hala dikişlerim düşmedi dikişlerim tam olarak ne zaman düşer ve eski halini alırlar?

  Beğen

 2. Hocam merhaba ben kalici kizlik zari dikimi yapmistim ilk hafta veya daha sonrasinda gogusten herhangi bir uyariyla ya da vajinanin kasilmasiyla dikislere zarar gelir mi? Kesinlikle oraya bir baski veya dokunma soz konusu degil ama.

  Beğen

 3. Kızlık zarım sürtünmeyle bozuldu diye düşünüyorum içeri bişey girmedi ilk ilişkimde kanamam olur mu hiç ilişki olmadı çünkü vajina dar bi iki damla kan gelmişti ve alt kısımda çok az bir açıklık var bacaklarımı kaldırdığımda gördüğüm lütfen yardımcı olurmusunuz?

  Beğen

  1. Sürtünmeyle kızlık zarının bozulduğunu sıklıkla şahit oluyoruz ama kesinleştirmek için bekaret muayenesi yapmamız gerekir bozulmuş çıkarsa küçük operasyonuna Tamire de biliyoruz yani Kızlık Zarı Dikimi yapabiliyoruz eski haline geliyor

   Beğen

 4. Ben kızlık zarı diktirdim ve daraltma işlemi uygulandı şuan evlendim ama vajinamda şuan iltihaplanma oldu akıntım oluyor ve ilişki sırasında acı çekiyorum kızarıklık oluştu ne yapmam lazım geçer mi

  Beğen

 5. Hocam 3 hafta olucak flep yöntemi ile dikiş yapıldı ayna ile baktığımda ipleri görüyorum etrafında beyaz intihap gibi şeyler var ve sol yumurtam biraz şiş bi skıntı var mı

  Beğen

     1. Hocam evde uygulayabileceğim bi yöntem var mı böyle bi durum içerisinde olduğum için doktora da gdemem ilerde gebeliğe etki eder mi

      Beğen

 6. Hocam mrb ben flep yönetimi ile 10 gün önce operasyon geçirdim o zman düğünüme 1 ay vardı ama başı şartlardan dolayı düğünüm 1 hafta öne çekildi 1 ay dolmadan ilişkiye girsem bi skıntı olur mu napıcam bilmıorum

  Beğen

 7. Ben sizin numaranizi kizlik zari nsl dikilir sitesinde buldm ama
  04.08.2016, 07:15 – Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  04.08.2016, 09:40 – -: Siz nerde calisiyosunuz ve dikimi ne kadara yapiyosunz flep yöntemi sonrası kan gelir mi ?
  04.08.2016, 09:52 – Jin op dr turgay karakaya: http://www.kurtajdansonra.com/p/tum-fiyat-listesi-kzlk-zar-dikim-kurtaj.html?m=1
  04.08.2016, 10:47 – -: Bu ne
  04.08.2016, 11:03 – Jin op dr turgay karakaya: Fiyat list
  04.08.2016, 13:16 – -: Hm baktimda
  04.08.2016, 13:16 – -: Bn supheliyim
  04.08.2016, 13:16 – -: Bilmiyorm kizlk zarim varmi yokmu
  04.08.2016, 13:53 – Jin op dr turgay karakaya: Muayene edelim
  04.08.2016, 20:17 – -: Zaten ettircemde
  04.08.2016, 20:17 – -: Ama korkuyorm ya
  04.08.2016, 20:18 – -: Hem daha yasim kucuk
  04.08.2016, 20:18 – -: 18 yasimda felan kesin yuzde yuz yaptrcm siz iyi bi doktrmussnz sizi dusunuyorm
  04.08.2016, 20:47 – Jin op dr turgay karakaya: Ok
  04.08.2016, 20:49 – -: Siz doktor oldgnza eminmisnz cok ilgisiz davraniyosnz burda bsy diyorm
  04.08.2016, 20:49 – -: Bilge vereceginiz yerde ok ne ya
  04.08.2016, 20:51 – Jin op dr turgay karakaya: Muayene olacağım demişsiniz bende ok dedim
  04.08.2016, 20:52 – -: Neyse tmm

  Beğen

 8. İyi aksamlar kizlim zari dikimi flep yöntemi sonrası hakkinda daha once sizden bilgi almistm siz lazerlemi yapiyorsunuz peki
  14 04 2016, 20:25 – Jin op dr turgay karakaya: Kesinlikle cerrahi yöntemle yapıyorum. ( lazerle yanık izleri kalır ve vajinada renk kararması olur )
  14 04 2016, 20:29 – -: Lazerle dikim sanirim
  14 04 2016, 20:31 – -: Bir sayfada okudm lazerle kizlik zari dikimi ayni eski haline alinir bir ay icerisinde ve hic bir muayene sirasinda anlasilmaz diye acaba dogrumu bilgi alirsam sevinirim
  14 04 2016, 20:38 – Jin op dr turgay karakaya: Yanlış
  14 04 2016, 20:38 – Jin op dr turgay karakaya: Türkiye dışında yapılmaz
  14 04 2016, 20:39 – Jin op dr turgay karakaya: Tamamen reklam amaçlıdır. Lazer kesmeye yarayan bir cihazdır dikmeye yaramaz. Ama halk iyi sanıyor bazen
  14 04 2016, 20:40 – Jin op dr turgay karakaya: Sonuç garantisi veren hiç bir doktor lazerle yapmaz
  14 04 2016, 20:41 – -: Yani hic bir sekilde onarilan kizlik zari kadn dogum tarafindn hep anlasilir o zaman
  14 04 2016, 20:41 – -: Kalicida olsa ne kadar sure gecerse gecsn
  14 04 2016, 20:42 – Jin op dr turgay karakaya: Gerdek öncesi zar muayenesinde anlaşılma ihtimali vardır.. sonrasında anlaşılamaz. Ve eş asla anlayamaz
  14 04 2016, 20:43 – -: Anladm cok tesekkurler beni aydinlattiginiz icin
  14 04 2016, 20:45 – Jin op dr turgay karakaya: Sonuç garantisi verebilmek en önemli unsurdur
  14 04 2016, 20:45 – Jin op dr turgay karakaya: Ayrıca gerdek öncesi kontrole çağırmak kalıcı olmadığı anlamına gelir
  14 04 2016, 20:48 – -: Benim icin onemli olan iste kalici yapildiktan sonra baska bir kadin dogum tarafindn kiz olmadigimin veya dikim olduginun anlasilmamasi
  14 04 2016, 20:49 – -: Buni cok merak ediyorm ben diktirdikten sonra hic bir kadin dogum tarafindan anlasilmasini istemiyorm
  14 04 2016, 20:50 – Jin op dr turgay karakaya: O garanti edilemez
  14 04 2016, 20:50 – Jin op dr turgay karakaya: Gerdekte kanama garanti edilir ancak
  14 04 2016, 20:51 – -: Hm anladm
  14 04 2016, 20:52 – -: Bende sadece zedelenme olmus kanama gelinip gelinmeyecegi belli olmaz demislerdi

  Beğen

 9. Slm iyi akşamlar hocam
  14 03 2016, 21:55 – -: Size flep yöntemi sonrası hakkında acil birşey danisacam
  14 03 2016, 21:55 – -: Yardımcı olabir misiniz
  14 03 2016, 21:55 – Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  14 03 2016, 21:55 – -: Hocam nişanlımı la beraber olduk
  14 03 2016, 21:56 – -: Yakında düğünün olacal
  14 03 2016, 21:56 – -: Ve biraz kananmam oldu
  14 03 2016, 21:57 – -: Aarayabilir miyim sizi hocam
  14 03 2016, 21:58 – -: Hocam
  14 03 2016, 21:58 – -: Kusura bakmayı n direk konuya gördüm dw
  14 03 2016, 21:58 – -: Girdimde
  14 03 2016, 22:03 – Jin op dr turgay karakaya: Evet

  Beğen

 10. İyi günler dilerim flep yöntemi sonrası hakkında bişey soracm ben
  8 03 2016, 14:15 – -: Kizlik dikim fiyati ne kadar
  8 03 2016, 14:17 – -: Bide labioplasti ikisinin fiyati
  8 03 2016, 14:20 – -: Ben uzakta oturuyorum gelmem çok sorunlu ltfn tam bilgi verin

  Beğen

 11. Merhaba doktor bey ben d.. size flep yöntemi sonrası hakkında sorum olucakti ben 28 yaşındayım eşimle ayrıldık tekrar bi evlilik yapicam ama evlenip ayrildigimi bilmiyorlar kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum bana ne kadara maal olur
  13 02 2016, 22:11 – Jin op dr turgay karakaya: Listeden seçin :
  13 02 2016, 22:41 – -: Saolun doktor bey ben size geri donus yapicam randevu almam gerek mi
  13 02 2016, 22:42 – Jin op dr turgay karakaya: Evet

  Beğen

LÜTFEN bir TAKMA İSİM belirleyin İSİM kısmına yazın. E-MAİL girmek zorunlu değildir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s