Kızlık zarı bozulmadan kürtaj


Henüz evlenmeden, bekareti ilk geceye saklayarak yapılan sürtünme benzeri cinsel yakınlaşmalarda kızlık zarı üzerine boşalma olsun veya olmasın ( zevk suyu ile hamilelik ) bakireyken gebelik durumu ortaya çıkabiliyor, bu durumda hastaların tama yakını kızlık zarı bozulmadan kürtaj talebi ile geliyorlar. Bu konuda kürtaj ve kızlık zarı dikimi fiyatlarını öğrenmek için İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Eğer esnek kızlık zarına sahipseniz ki bu durum bayanlar arasında %5 oranında rastlanır, kızlık zarını hiç bozmadan kürtaj yapmak mümkündür, ama geri kalan kürtaj sonrası bakireliğe devam etmek isteyen çoğunluk için kürtajla aynı seansta kızlık zarı dikimi yapmak dışında çözüm yoktur, yani kürtaj yapmak için kızlık zarı açılacak, gebelik sonlandırılacak ve kızlık zarı dikilerek işlem tamamlanacak.

Bakire bayanlar kızlık zarına güvenerek gebelikten korunacaklarını düşünüyor olabilirler ama himen üzerindeki adet delikleri vasıtası ile sperm hücrelerinin vajinal kanala geçip dahada ilerlemesi ve rahim boşluğuna hatta fallop tüplerine kadar inanılmaz bir mesafe katederek yumurtayı döllemesi mümkündür, bu durumda sürtünme şeklinde temas ihtimaliniz varsa doğum kontrol metodlarından birini uygulamanızda fayda var, ayrıca adet günlerinizide takvim üzerinden takip ederek beklenen günde regl kanaması başlamazsa idrarda gebelik testi yapmalısınız.

Kürtajla aynı seansta genelde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaparız, bu hastanın isteğine bağlıdır, süre olarak 10 dakikalık vakumlu kürtaja 30 dakikalık himenoplastide ilave edilir.

Bu arada düşükte kızlık bozulurmu diye soranlarda oluyor, eğer gebe kalmayı sağlayan cinsel temasta bozulmadı ise düşük yaparkende bozulmayabilir, ama her düşükten sonra içeride kalan parçaların kürtajla temizleneceğinide hesaba katmak lazım, peki kızlık zarı bozulmadan bebek düşermi diyeceksiniz, bu tamamen bir tesadüf olur, kürtaj sonrası kızlık zarı dikilir mi diye merak editorsanız üst paragrafı okuyun, bakireyken hamile kalanlar
kızlık zarı bozulmadan normal doğum olurmu derseniz cevabı hayır olacaktır, kürtaj yapınca kızlık zarı bozulur mu merak edenlere yukarıda detaylı anlatım yaptım, kızlık zarı bozulmadan doğum yapılırmı sorusuna yanıt olumsuzdur, bakire kürtaj olabilir mi merak ediyorsanız evet olarak yanıtlayabiliriz.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 – 0532 221 3007 WhatsApp

7 Replies to “Kızlık zarı bozulmadan kürtaj”

  1. Dr bey sözlümle sürtünme yolu ile ilişkşn kurduk onda boşalma olmadı ama adetim gecikince test yaptım bakireyim bu arada çift çizgi çıktı :(( ben şimdi naapıcam kızlık zarım bozulur mu size kürtaja gelsem

    Beğen

LÜTFEN bir TAKMA İSİM belirleyin İSİM kısmına yazın. E-MAİL girmek zorunlu değildir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s