Geçici kızlık zarı dikimi

Yayınlandı: Kasım 25, 2016 / Uncategorized

Himenoplasty ameliyatları çok eski dönemlerden beri yapılmaktadır, ama günümüzde hastaların %90 kadarının tercih ettiği flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi son 30 senede geliştirildi, daha eski dönemlerde sadece geçici kızlık zarı dikimi yapılıbiliyordu. Peki kızlık zarını geçici olarak tamir etmek ne anlama geliyor ? Kalıcı ile geçici arasında ne fark vardır ? bu yazımızda detaylandırıyorum, okumaya devam edin.

Geçici kızlık zarı dikimi evlilikten veya cinsel ilişkiden birkaç gün önce yapılan eski yırtılmış kızlık zarı üzerine içten gizli dikişler konmasıdır, böylece ilişkiye girildiğinde yapılan onarım parçalanacağı için kızlık zarı kanaması ortaya çıkacaktır, burda çok önemli olan nokta ise kızlık zarı dokusunun iyileşme özelliği olmaması ve atılan dikişlerin bir hafta içinde kendiliğinden erimesi ile ilişkiye girilmese bile kızlık zarının yeniden eski bozulmuş haline geri dönecek olmasıdır, dolayısı ile geçici kızlık zarı dikimi yaptırdı iseniz birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmeniz gerekiyor.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ile geçici kızlık zarı dikimi arasında en önemli fark dayanma süresidir, geçici olan sadece 1 hafta dayanırken, kalıcı olan sonsuz sürelidir, aradan 10 sene bile geçse ilişki durumunda bakire kanaması ortaya çıkar, ikinci fark ise orijinalliktir, flep yönteminde size kensi vajina dokunuzdan yeni bir kızlık zarı yapılır, gerek görünüm, gerekse kanama potansiyeli açısından orijinal kızlık zarı ile aynıdır. Üçüncü fark ise kalıcı flep yöntemi ameliyatı ile aynı seansta isteğe bağlı olarak vajina daraltma ve/veya labioplasti ameliyatıda yapılabilir, ama geçici kızlık zarı dikimi sonrası birkaç gün içinde ilişki şartı olduğu için hiçbir ameliyat ile kombine edilemez. Dördüncü fark ise geçici kızlık zarı dikimi fiyatları flep yöntemi kalıcı ameliyatlara göre daha ucuzdur. Bu konudaki ücret bilgisi almak için İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar birkaç gün içinde ilişkiye girmelilerdir, geçici kızlık zarı dikimi yorumları sayfanın altında mevcuttur, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı nispeten daha ucuzdurgeçici kızlık zarı diktirenler aşırı bacak açma, hoplama, zıplama gibi aşırı haraketlerden kaçınmalıdırlar, geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır? en fazla 1 hafta dayanır, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı 2016 senesinden 2017 ye geçişte %25 kadar zamlanacaktır, kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri önceki makalelerimde anlattım, makale listesini sayfanın en altında bulabilirsiniz, geçici kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalı ? evlilikten birkaç gün önce yapılması uygun olur.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya – 0212 227 5519 – 0532 221 3007 Bakırköy İstanbul

yorum
 1. Eylüll dedi ki:

  Iliskiye girdim ilkte cok az kanamam oldu sonra 1 ay snra tekrar iliskiye girdim nisanlimla daha cok kanamam geldi ilkte bozulmamismidir nie daha cok kanamam oldu hocam.?

  Beğen

 2. lale dedi ki:

  Peki nasıl hamile kalınır hocam ayağını kaldır diyorlar

  Beğen

 3. Anonim dedi ki:

  Merhaba doktor bey. Örneğin akşm 4 gibi geçici zar dikimi gerçekleşti 8 gün sınra ya kadar dayanır mı?

  Beğen

  • Geçici kızlık zarı dikimi 2 çeşittir 1 haftalık ve 2 haftalık olarak. Kullanılan malzemeler farklıdır. Bu süreler aşılırda ilişki olmaz ise ameliyat iplikleri kendiğinden erir ve vajina eski bozulmuş kızlık zarı haline geri döner.

   Beğen

   • Anonim dedi ki:

    Yani 8 gün oluyor diye 2 haftalık mı dikim yapılması gerekir. Ama sizin yazılarınızın birinde 10 gün dayanır sonra erir diyordu

    Beğen

    • Ameliyat ipliklerinin vajinada eriyip yok olma süresi kişiden kişiye değişir, vajinal flora ve daha birçok faktör rol oynar, bazılarında 10 güne kadar uzar ama 7 günden sonrası için klasik geçici kızlık zarı dikimine garanti vermek fazla iyimserlik sayılır. Bu durumda 2 haftalık geçici tercih ediniz

     Beğen

 4. Sevgi dedi ki:

  Hocam fleple tedavinin 6 8 aya kadar gidecegini soyluyorlar ve sicak suya oturunca da akanama olur diyorlar bu konuda beni bir aydinlatabilir misiniz?

  Beğen

  • Gerçek flep yöntemi ile yapılan kızlık zarı dikimi vajina dokusundan yapılır ve kanıyla canıyla damarları ile gerçek zardır, sonsuz sürelidir, kaplıcaya bile otursanız sorun olmaz, evlenmeden bozulmaz

   Beğen

 5. Esra dedi ki:

  Kötü bir olay yasadım ben bana yardimci olur musunuz

  Beğen

LÜTFEN bir TAKMA İSİM belirleyin İSİM kısmına yazın. E-MAİL girmek zorunlu değildir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s