Çift kat flep yöntemi


Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi bekaret tamiri, bakireliğin geri kazanılması ameliyatlarında devrimsel bir yenilik olarak yaklaşık 30 sene önce icad edildi, ihtiyaç halinde kişinin vajinal yapısına ve fiziki durumuna göre çift kat flep yöntemide sıklıkla uygulanır, genellikle kilolu ve vajinal açıklığı fazla olan bayanlarda tercih edilir, tek kat flep yönteminden farkı cinsel ilişkide daha zor yırtılması ve bekaretin bozulma anının çok daha hissedilir olmasıdır. 

DOKTORA SORU SOR        CEVAPLARI OKU

Flep yönteminde eski kızlık zarı üzerinde onarım veya dikim işlemi yapılmaz, birkaç milimetre önüne vajina iç duvarlarından ince bir tabaka mukoza flebi kaldırılarak orta hatta birbirine dikilir, böylece bir kanadı vajina duvarında sabit olan ve ordan aktif kan damarlarını alarak hayatiyetini sürdüren, kanıyla canıyla yaşayan gerçek bir kızlık zarı elde edilir, çift kat flep yönteminde bu işlem 2 kez yapılır. 

Flep yöntemi yarım saat süren bir ameliyattır, çift kat flep ise 45 dakika kadar zaman alır, lokal anestezi ile vajina tamamen uyuşturulduğu için acı hissetmezsiniz, operasyon sonrasında yürüyüp gidebilirsiniz, haraket kabiliyetiniz olumsuz etkilenmeyeceği için aynı gün iş hayatınıza devam edebilirsiniz veya seyahat edebilirsiniz, kalıcı zar diktirmeye tek başınıza gelebilirsiniz, yanınızda size yardım etmesi gereken birine ihtiyaç olmaz. 

Flep yöntemi iyileşme sürecinde ilk 2 hafta içinde dikişler eriyerek yok olur, dikiş izleri silinir, 4 hafta içinde ise doku kaynaması tamamlanacağı için cinsel ilişkiye hazır hale gelir, bu süreçte ilk 3 gün günde bir kez antibiyotik hap, ilk 3 hafta ise tuvalet sonrası ameliyat bölgesine püskürtmek üzere antiseptik fıs fıs kullanmak gerekir, bu dikişlerin dışkı ve diğer mikrobik çevrelerden korunmasını, enfeksiyon oluşmamasını sağlar.

Çift kat flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi maliyeti, tek kat flebe göre az daha pahalıdır ama yinede herkesin ulaşabileceği seviyelerdedir, bu grupta en ucuz ameliyat çeşidi geçici kızık zarı dikimi ücretleridir, kalıcı kızlık zarı diktirirken aynı seansta vajina daraltma ameliyatı veya labioplastide yaptırabilirsiniz, bu sizin maliyetinizi arttırır. Kızlık zarı dikimi fiyatlarımızı öğrenmek için İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den fiyat listesi isteyebilirsiniz.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 – 0532 221 2007 WhatsApp Bakırköy İstanbul

12 Replies to “Çift kat flep yöntemi”

  1. Hocam mrb dediğiniz doğru çıktı maalesef peki kızlık zarı tekrar kazanmak için ciftflep mi iyi yoksa Transflep mi ikiside kalıcı mı hocam yani bunlar gerdek gecesinde tekrar kanama olur mu

    Beğen

  2. Merhaba doktor bey lütfen yardımcı olun surekli size yazıyorum burdan bilgi almak icin .Ben bu gün nişanlımla kızlık zarı kontrolüne gittim çünkü sürtünme yoluyla kahverengimsi pembemsi kan geldi bizde kontrole gittik doktor muane ettikten sonra bana kızlık zarımın sol taraftan darbe yediğini söyledi 2 hafta bir yakınlaşma yapmamızı söyledi ben bunu kontrolden çıktıktan sonra nişanlıma söylediğimde bana sürtünmeyle kızlık zarı nasıl zarar görüyor falan diye yüklendi ama her gün düzenli bir şekilde sürtünüyorduk bende ona seninle olduğunu ve onun ilk olduğunu söyledim ben daha önce kimseyle böyle birsey yaşamadım doktor bey onada bir daha kontrole gitmemizi ve doktoru kendisininde dinlemesini söyledim orada belli olur degilmi daha önce kimseyle ilişkiye girmedigim ve o hafta perdemin yırtıldığı??? Gidim mi gitmim mi bana birsey söyleyin LUTFENNNNNN .

    Beğen

  3. Değerli hocam balıketi bir bayan olarak çift kat flep yöntemi yaptırmak istiyorum, 37 yaşımda olduğum için bir sorun olur mu bu konuda yaşım geçmişmidir, ayrıca vajina daraltmada istiyorum

    Beğen

LÜTFEN bir TAKMA İSİM belirleyin İSİM kısmına yazın. E-MAİL girmek zorunlu değildir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s