Kızlık zarı bozulduktan sonra


Birçok toplumda kızlık zarı bozulduktan sonra kişiye farklı bir sosyal statü verilir, bizim memlekette bakire bayanlara kız, bakire olmayanlara kadın denir ve birçok erkek evleneceği kişiyi bakire bayanlar arasından seçmeye öncelik verir, kadına yapılan bu haksız kategorizasyon maalesef halen devam etmekte olan binlerce yıl öncesinden kalmış ilkel bir toplumsal eğilimdir. Birçok erkek bir bayanın kızlık zarının bozulup bozulmadığını kendisine sormak yerine dış bedensel yapısı, yani kalça genişliği, bacaklarının birbirinden ayrık olup olmadığı, yürüyüşü, oturup kalkması, konuşma tarzı, ses tonu gibi direkt alakası olmayan özelliklere bakarak anlamaya çalışır ama bekaretin bunlarla direkt bağlantısı olmasa bile hal ve tavırlar açısından bakire olanla olmayan arasında alt alta yazılabilecek farklar olmadığını söylemek yanlış olur. Kızlık zarının bozulması sonrası merak ettiklerinizi direkt doktora sormak ve daha önce sorulmuşların cevabını okumak için tıklayın :

DOKTORA SORU SOR    CEVAPLARI OKU
Aslına bakarsanız kızlık zarı vajina girişinde bulunan bir mukoza plikasından başka birşey değildir, cinsel ilişki, sürtünme, parmak sokma, cisim sokma gibi eylemlerle bozulmuş olması bedende hiçbir değişime yol açmaz, hiçbir organ sistemi çalışma tarzını kızlık zarının bozulup bozulmadığına göre ayarlamaz, bekaretinizi kaybetmiş olmanız adet düzeninizi değiştirmez, adet gecikmesi veya erken adet olmanıza yol açmaz, yada ilişkide kızlık zarı kanaması gelmedi diye gebe kalamıyorum, kızlık zarım patlamadığı için hamilelik tutmuyor, rahmim döl tutmuyor gibi tezler tamamen yanlıştır, bakireyken gebe kalan birçok hasta ile karşılaşıyoruz, kızlık zarınızın bozulmuş olması kalçalarınızı genişletmez, yürüyüşünüzü değiştirmez ama cinsel enfeksiyonların, akıntıların daha fazla ortaya çıktığıda bir gerçektir, zaten kızlık zarının tek gerçek görevi cinsel aktif yaşam öncesi dış ortamdaki miktopların rahme ulaşmasını engellemektir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra istenirse bozulma zamanına bakılmaksızın himenoplasti ameliyatı ile yani kızlık zarı dikimi ile tamir edilebilir, İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizde uygulamakta olduğumuz kızlık zarı diktirme fiyatlarımızın ne kadar olduğunu öğrenmek için bizi telefonla arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den güncel fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler özel bir anlam ifade etmez, kızlık zarı ne kadar kanar diye merak ediyorsanız bu kızlık zarı çeşidinize bağlıdır, kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı kızlık zarı kanamasıdır, kızlık zarı nerededir ? vajina girişinde, yani en dıştadır, kızlık zarı kanaması her bayanda farklı miktarda olabilir, kızlık zarı hemen bozulur mu ? evet ilk girişte veya kan gelince bozulur, kızlık zarı gerçek görünümü ile dikilmiş kızlık zarı görünümleri arasındaki farkı ancak bir jinekolog anlayabilir, kızlık zarı nasıl anlaşılır resimli şekilde bu sitede yer verdik.

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 – 0532 221 3007 WhatsApp Bakırköy İstanbul

11 Replies to “Kızlık zarı bozulduktan sonra”

  1. hocam kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik sadeceiç çamasırlarımız vardı kzı arakdaşım acıdıgını soyledi ve kan geldiğini söyledei acaba kızlık zarı patlamış mıdır ?

    Beğen

  2. Selam hocam kızlık zarım bozulduktan sonra bulantı ve kusmalarım olmaya başladı, kasıklarımda ağrılar var bunlar bekaretimi kaybettiğim için mi oluyor ?

    Beğen

LÜTFEN bir TAKMA İSİM belirleyin İSİM kısmına yazın. E-MAİL girmek zorunlu değildir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s