Kızlık zarı dikimi tutmaması


Kızlık zarı dikimi tutmaması, ameliyat dikişlerinin atması, dikişlerin açılması, yapılan işlemin boşa gitmesi, kızlık zarı dikiminin başarısız olması,  kızlık zarı dikimi yapılmasına rağmen gerdek gecesinde kanama olmaması gibi olumsuz sonuçlar himenoplasti ameliyatı yaptırmayı planlayan genç bayanları kafasında bir oraya bir buraya çarpar, endişe yaratır, özellikle kızlık zarı dikimi yorumlarında ” ülke genelinde birçok ilde kızlık zarı dikimi ile uğraşan veya kızlık zarı dikiminin ayda yılda bir yapan şu doktora gittim 2 gün sonra dikişler açıldı ortada kaldım, kızlık zarı diktirdim 1 ay sonra başka bir doktora muayene oldum bakire olmadığım ve kızlık zarı dikiminin hiç yapılmadığı söylendi, kızlık zarı diktirdim dikişler tutmadı , ameliyatı yapan doktora gittim dokularımın bu ameliyata uygun olmadığı , dikişleri reddettiği söylendi, ben şimdi ne yapacağım, kalıcı kızlık zarı diktirdim ama düğüne birkaç gün kala mutlaka gelmem tembihlendi ve kanama dikişi atılacakmış, ben o zaman şimdi neden kalıcı dikim yaptırdım ” gibi bu konuda memnuniyet elde edememiş birçok hastanın yorumu ile karşılaşabilirsiniz. Gerçektende kalıcı kızlık zarı dikimi çok dikkatle yapılması gereken, vajina duvarlarından sağlı sollu flep kaldırılarak serbest uçların orta hatta kılcal ameliyat iplikleri ile dikilmesini gerektiren bir operasyondur, eski kızlık zarı üzerinde yırtılan kısımların üzerine dikiş atarak kalıcı kızlık zarı dikimi yapılırsa yukarıdaki sonuçlarla birçok madur ve memnuniyetsiz hasta oluşur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde girintili çıkıntılı , yani düz olmayan vajina duvarlarından karşılıklı flep kaldırmak , flep kalınlığını doğal kızlık zarına eşitlemek, cinsel ilişkide penis darbesi ile bu yapılan yeni zarın yırtılarak kızlık zarı kanamasının sonsuz zaman periyodu için temin edilmesi meşakkatli ve kolay olmayan bir metoddur, çok dikkat ve tecrübe gerektirir, ama buna karşılır eski kızlık zarı üzerine dikişler atmak çok daha kolay ve pratiktir, hasta jinekoloğun yaptığı işlemin gerçek kalıcı flep yöntemi olup olmadığını ayırd edecek bilgiye sahip değildir. İsterseniz kızlık zarı dikimi ameliyatlarındaki gerçekleri madeler halinde yazalım ve bu konudaki ameliyat yaptırmak isteyen genç bayanlara rehberlik etmeye çalışalım :

 1. Kalıcı kızlık zarı dikiminde eski ve yırtılmış olan kızlık zarı dikilmemeli , hemen birkaç milimetre önüne karşılıklı flep kaldırılarak yeni bir zar oluşturulmalıdır.
 2. Eski kızlık zarını dikmek, tamir etmek şeklinde yapılan dikimler genellikle başarılı olmaz ve yukarıda örnekler verdiğim yakınmaları oluştururlar.
 3. Kızlık zarı dikimi her bayana uygulanır ve herkeste başarılı olma potansiyeli aynıdır, kızlık zarı dikimine kişinin dokularının uygun olmaması, kişiye özel sebeplerle dikişlerin tutması gibi bir mazeret olamaz.
 4. Kalıcı kızlık zarı dikiminde hasta genellikle 1 ay sonra kontrole çağırılır, ama bu kontrol zorunlu değildir, özelliklede düğüne birkaç gün kala zorunlu kontrole diye bir uygulama olamaz.
 5. Kalıcı kızlık zarı dikimi iyileşme döneminden sonra evlilik durumunda kızlık zarı kanama ihtimali bakire bayanlarla ayıdır, düğün öncesi kanama olsun diye ayrıca “kan dikişi” atmak gerekmez.

19 Replies to “Kızlık zarı dikimi tutmaması”

 1. Bana mikrocerrahi ve flep ameliyatı yaptım dedi bozulan zarı onardım ikisi aynı anda yapılır mı turgay bey? Kalıcı dikim istedim 1ay sonra düğünüm var ya kanama olmazsa

  Beğen

  1. Ben gerçek Flep bir yöntem uyguluyorum normal muayene ortaya çıkma ihtimali çok düşüktür ameliyat ınızı bizde yaptırdıysan ız fazla endişe etmenize gerek yok başka yerde yaptırdıysan emin olmak için herhangi bir doktora muayene olur

   Beğen

 2. Hocam soruma cevap verir misiniz zor durumdayim? Simdi yapsak 7 seneye kadar rahat olur muyuz kesin bitti kurtulduk diyebilir miyiz? Gercekten 7 sene dayanir mi? Yoksa evlilikten 1 2 sene once mi yapalim?

  Beğen

 3. Meraba hocam ben bundan 3 ay önce flep yöntemiyle kalıcı Kızlık zarı tamiri yaptırdım be 1 ay önce düğünüm oldu ilişkiye giremiyoruz bi yerde hep takılıyor ve kafası az girmesine rağmen kan gelmedi çok telaşlanıyorum yardımcı olur musunuz

  Beğen

 4. Hocam ufukta evlilik yok erkenden yapalim mi yoksa evlilik netlestikten 1 sene sonra sonra mi yapalim bu kadar erken yapmak gerekir mi, yani 7 sene dayanir mi?? Ameliyata gelirken enfeksiyon ve mantarimiz varsa ameliyata ve ameliyatin başarisina engel olur mu gunubirlik gelme sansimiz var cunku.

  Beğen

LÜTFEN bir TAKMA İSİM belirleyin İSİM kısmına yazın. E-MAİL girmek zorunlu değildir

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s