Esnek kızlık zarı dikilebilir mi ?

Esnek kızlık zarı dikilebilir mi, dikilen yeni zarda esnek olup kanamama gibi bir sorun olabilir mi ( gerçek flep yönteminde vajina duvarlarınızdan yeni bir zar üretilir, dolayısı ile esnek zardan tamamen farklı bir yapıya sahip oluyor ve cinsel ilişkide kızlık zarı kanama ihtimali bakire bayanlarla benzer oranda oluyor ) , esnek kızlık zarına kalıcı kızlık zarı dikimi uygulanabilir mi ? ( evet bu konuda birçok hasta oluyor, zaten en geçerli yöntemde kalıcı flep yöntemi uygulamaktır ) , esnek zar için kızlık zarı dikimi ücreti diğerlerinden daha mı pahalıdır ? ( hayır diğer hastalarla aynı fiyat listesini uygulanır. ) , esnek zarın üzerine kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları hangi yöndedir? ( sonuç alma ihtimali esnek olmayan zarlarla tamamen aynıdır ve onlarda bakire bayanlarla benzer orandadır ) , esnek kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır ? ( normal kızlık zarı muayenesi esnasında kızlık zarınızın esnek olduğu tespit edilir ) , evli bayanlarda esnek kızlık zarı hamileliğe engel midir ? ( hayır engel değildir, diğer zar çeşitleri ile aynı gebe kalma oranlarına sahiptirler ) , İstanbul’da kızlık zarı dikimi fiyatı 2019 başında % kaç oranında artacaktır ? ( genellikle enflasyona paralel artışlar söz konusudur ) , esnek zarla ilgili kızlık zarı dikimi yorumlarını nerede okuyabilirim ? ( jinekolog sitelerindeki esnek kızlık zarı ile alakalı makalelerin altında bulabilirsiniz ) . Bu sefer soru makaleme soru cevaplarla girmek istedim, bazı hastalar cevaplara hemen ulaşmak istiyorlar, bu biraz onlara yönelik oldu ama siz yinede yazının tamamını okuyun, yarım bilgilerle yola çıkmayın.

Esnek kızlık zarı

Genç kızların tama yakını evlenip cinsel ilişkiye girdiklerinde kızlık zarı kanaması ortaya çıkmasını arzu ederler, bu erkeklerin beklentisidir aslında ama binlerce yıldır kemikleşmiş toplum kuralı gibi olmuştur artık. Esnek kızlık zarı bu beklentiyi baltalayan en önemli ektendir, bayanların ortalama %5 kadarında kızlık zarının esnek olduğunu görüyoruz, ayrıca pek kitaplara geçmesede evlilik öncesi sürtünmelerde ortaya çıkan kızlık zarındaki çentikler zamanla adet deliğini genişleterek sonradan olma esnek kızlık zarı tablosunada yol açabilmektedir. Ama sonuç olarak evet veya hayır sistemi ile çalışan bir süreç olduğu için kimse kızlık zarınız esnek olduğu için mi kanamadı, esnekse şu sebepten esnek oldu sorgulamalasını yapmıyor, kızlık zarı kanadı mı, yoksa kanamadı mı gibi en basit yoldan etiket yapıştırmak toplumun kolayına geliyor.

Gelelim ana sorumuza ; esnek kızlık zarı dikilebilir mi ? evet dikilir, hemde diğer kızlık zarı çeşitlerinden ortaya çıkan bozulmalardaki tamir yöntemi ile aynı yoldan onarılır. Şunu öncelikle anlamak lazım, kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde yırtılmış ve esnek olan zarınızın üzerine dikiş atılmıyor, hemen önüne yeni bir zar teşekkül ettirtiliyor, bunuda vajina duvarlarından ince flep tabakalar kaldırarak yapılıyor, dolayısı ile önceden nasıl bir zara sahip olduğunuz bu ameliyatın kaderini etkilemiyor. Ortaya çıkan yeni kızlık zarıda esnek olmuyor, ilişkide kanayan bir zar oluyor.

“Esnek kızlık zarı dikilebilir mi ?” için 2 yanıt

  1. Doktor bey geçen yıl flep yöntemiyle kızlık zarımı muane ettirmiştim iki gün önce sevgilimle seviştik daha sonra bozulmadan şüpelendiğim için doktora gittim doktor dediki saat altı yönünde dikim yapılmış sağlam hala duruyor ama saat dört yönünde hafif yırtılma var ilk ilişkinde diğer yönlerden kan gelir dedi sizce kan gelirmi

Yorumlar kapatıldı.